Ekonomija

Šiuolaikiniame IT versle išsiversti be reklamos yra beveik neįmanoma. Internete yra daugybė puikių svetainių, bet jos merdėja. O merdėja dėl labai paprastos priežasties – jų niekas nežino. Tam kad interneto svetainė būtų lankoma, ji turi būti pirmame Google paieškos puslapyje, nes interneto lankytojai yra labai išpuikę ir į antrą ar juo labiau trečią puslapį neužeina.

Tad kaip tada elgtis, ką daryti, kad svetainė suvedus pagrindinius raktinius žodžius atsirastų pirmame Google paieškos puslapyje?

Šiuolaikiniai internetinio marketingo specialistai išskiria du būdus:

  1. Puikiai sutvarkyta internetinio puslapio SEO.
  2. Mokama Google Adwords reklama

Taip, šie būdai yra veiksmingi ir to niekas neneigia. Bet…kiek tai kainuoja? Bet kuriam verslui išlaidų optimizavimas yra gyvybiškai svarbus. Smulkiai įmonei (tokia mes ir esame) nusissamdyti IT specialistus, kurie atliks SEO darbus yra labai brangu, o beto rezultato reikės laukti ilgai.

Tad belieka mokama Google Adwords reklama. Norint kokybiškai reklamuotis Google, būtina skirti šiai reklamai apie 150-300 EUR per savaitę, o tai apie 1000 EUR per mėnesį ir 12000 per metus. Tai yra apynaujo automobilio kaina. Tai juk labai daug.

Todėl prieš dvejus metus buvo priimtas strateginis sprendimas – išskirti prekių kategorijas po specializuotus puslapius, kur puslapių pavadinimas bus pagrindinis raktinis žodis. Pavyzdžiui šiandien mes turime puslapį dviraciu-laikikliai.lt prekiaujantį dviračių laikikliais, ar puslapį auto-kabliai.lt prekiaujančių automobiliniais kabliais. Taip mes išskirstėme prekių kategorijas į specializuotus puslapius. Šiemet šis pertvarkymas baigtas.

Na ir koks gi rezultatas?

Puikus. Suvedus pagrindinius raktinius žodžius į Google paieškos lauką, mūsų puslapiai yra rodomi ne tik kad pirmajame Google puslapyje, bet ir pirmaujančiose pozicijose.

Ir visa tai mums nekainuoja nei vieno euro!